Poznaj Zouk'a

Tańcz do muzyki, którą słuchasz na co dzień

Poznaj konkrety

Wszystko co musisz wiedzieć, pod ręką

Dla kogo?

Zouk jest świetny dla osób chcących w 100% być sobą w tańcu. Na pewnym etapie każdy baby zouker zaczyna tworzyć własną unikalną wersję zouka, zgodną z jego temperamentem. Z tego powodu taniec z każdą partnerką i partnerem jest wyjątkowy

W zouku nie ma muzycznych kompromisów. Tańczymy do większości muzyki, którą słuchasz na co dzień. Latino, pop, R&B, liryczne, rap, muzyka indie, orientalna, a nawet muzyka samochodowa. Muzycznie ogranicza cię jedynie wyobraźnia! :)

Zouk brazylijski to taniec latynoski, który rozpoczął się w Brazylii na początku lat 90-tych. Wywodzi się z brazylijskiego tańca zwanego Lambada. W latach 80-tych Lambada była bardzo popularna w Brazylii i szybko zyskała światowy rozgłos dzięki swojej muzyce, zwłaszcza dzięki popularności zespołu Kaoma.

Popularność Lambady zaczęła spadać w latach 90-tych, a pozostali miłośnicy zaczęli wykorzystywać przede wszystkim muzykę karaibską Zouk, aby dalej tańczyć Lambadę. W tym okresie ludzie naturalnie zaczęli nazywać taniec French Lambada, ze względu na muzykę śpiewaną w języku francuskim kreolskim. Następnie społeczność zaczęła nazywać taniec Zouk.

W wyniku tego, że muzyka Zouk miała inne cechy niż Lambada, wkrótce taniec Lambada zaczął się dostosowywać do muzyki Zouk. taniec został naturalnie zmodyfikowany, nabierając różnych cech w różnych stanach Brazylii i niektórych miejscach na świecie, tworząc interpretacje i różne style Zouk.

Regularny practise:

Piątki 21:00 w Tango Milonga, Wybrzeże Kościuszkowskie.

Najważniejsze wydarzenie: Warsaw Brasil Festival, Warsaw ZOUK Festival


Grupy:

Zouk Warszawa
https://www.facebook.com/groups/380981522016064

Instruktorzy

Poznaj osoby, które wkręcą cię w taniec

Marcin & Magda

Tańczą razem od 7 lat. Magda zaczynała
od tańca towarzyskiego, Maciej od współczesnego.
To połączenie musiało stworzyć coś wyjątkowo. A co?
Tego dowiecie się podczas ich regularnych zajęć w WSC

Wpadnij na nasze zajęcia

czwartek

17:30

-

18:55

średniozaawansowany

w parach

czwartek

17:30

-

18:55

średniozaawansowany

w parach

Agnieszka & Jakub

Agnieszka Wieczorek

Tańce socialowe tańczy od 2014 roku. Na początku były to Bachata i Kizomba, a w 2020 rozpoczęła ZOUKa i tak już przy nim została.

Doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, jak i za granicą - odwiedziła zoukowo Brazylię, Pragę oraz Chorwację, Barcelonę i Dubaj.

Jakub Surawski

Jakub zaczął swoją przygodę z tańcem w 2019r. od tańca towarzyskiego.

Zaczął tańczyć ZOUKa w 2020r.

W 2022 roku postanowił pojechać do Brazylii, aby uczyć się tam od lokalnych instruktorów Zouka.

Zajął 3 miejsce w zawodach Jack&Jill na Abra Zouk Festival w Warszawie oraz 7 miejsce na IZC - Internacional Zouk Congress w Sao Paulo.

Wpadnij na nasze zajęcia

pn

19:50

-

20:50

p2

w parach

Klaudia & Mateusz

Mateusz Jarosiński i Klaudia Ćwiąkała

Od 2023 roku prowadzą regularne zajęcia Zouka Brazylijskiego w Warszawie, a na początku 2024 roku prowadzili również pierwsze warsztaty za granicą -w Hanowerze.

W nauczaniu kładą duży nacisk na technikę, kreatywne wykorzystywanie podstaw, musicality i styling. Ze względu na to, że tańczą również Lambadę - czyli styl, z którego wywodzi się Zouk - bardzo dobrze rozumieją technikę i strukturę Zouka, co dodatkowo ułatwia im przekazywanie wiedzy.

Zawsze dbają o to, aby uczestnicy zajęć miło spędzili czas i mogli doświadczyć prawdziwie brazylijskiej energii.

W 2024 roku przystąpili do najbardziej znanego na świecie szkolenia dla instruktorów Zouka Brazylijskiego - MAC Project. 

Wpadnij na nasze zajęcia

wt

18:40

-

19:40

p2

w parach

Pakiet powitalny

Każdy uczeń potrzebuje dobrą wyprawkę

Darmowy poradnik z krokiem podstawowym

Zacznij tańczyć tu i teraz

odbierz prezent

Playlista z najlepszą zoukową muzyką

Stworzona dla ciebie przez naszych instruktorów

odbierz prezent