Poznaj Zouk'a

Tańcz do muzyki, którą słuchasz na co dzień

Poznaj konkrety

Wszystko co musisz wiedzieć, pod ręką

Dla kogo?

Zouk jest świetny dla osób chcących w 100% być sobą w tańcu. Na pewnym etapie każdy baby zouker zaczyna tworzyć własną unikalną wersję zouka, zgodną z jego temperamentem. Z tego powodu taniec z każdą partnerką i partnerem jest wyjątkowy

W zouku nie ma muzycznych kompromisów. Tańczymy do większości muzyki, którą słuchasz na co dzień. Latino, pop, R&B, liryczne, rap, muzyka indie, orientalna, a nawet muzyka samochodowa. Muzycznie ogranicza cię jedynie wyobraźnia! :)

Zouk brazylijski to taniec latynoski, który rozpoczął się w Brazylii na początku lat 90-tych. Wywodzi się z brazylijskiego tańca zwanego Lambada. W latach 80-tych Lambada była bardzo popularna w Brazylii i szybko zyskała światowy rozgłos dzięki swojej muzyce, zwłaszcza dzięki popularności zespołu Kaoma.

Popularność Lambady zaczęła spadać w latach 90-tych, a pozostali miłośnicy zaczęli wykorzystywać przede wszystkim muzykę karaibską Zouk, aby dalej tańczyć Lambadę. W tym okresie ludzie naturalnie zaczęli nazywać taniec French Lambada, ze względu na muzykę śpiewaną w języku francuskim kreolskim. Następnie społeczność zaczęła nazywać taniec Zouk.

W wyniku tego, że muzyka Zouk miała inne cechy niż Lambada, wkrótce taniec Lambada zaczął się dostosowywać do muzyki Zouk. taniec został naturalnie zmodyfikowany, nabierając różnych cech w różnych stanach Brazylii i niektórych miejscach na świecie, tworząc interpretacje i różne style Zouk.

Regularny practisy:

Piątki 21:00 w Tango Milonga, Wybrzeże Kościuszkowskie.

Niedzielne practisy w Warsaw Salsa Club (nieregularne):  18:00, Warsaw Salsa Club

Najważniejsze wydarzenie: Warsaw Halloween Swing

Grupy:

Zouk Warszawa
https://www.facebook.com/groups/380981522016064

Warsaw Westies
https://www.facebook.com/WarsawWesties

Instruktorzy

Poznaj osoby, które wkręcą cię w taniec

Marcin & Magda

Tańczą razem od 7 lat. Magda zaczynała
od tańca towarzyskiego, Maciej od współczesnego.
To połączenie musiało stworzyć coś wyjątkowo. A co?
Tego dowiecie się podczas ich regularnych zajęć w WSC

Wpadnij na nasze zajęcia

czwartek

17:30

-

18:55

średniozaawansowany

w parach

czwartek

17:30

-

18:55

średniozaawansowany

w parach

Klaudia & Mateusz

Klaudia Ćwiąkała

Klaudia rozpoczęła przygodę z zoukiem w 2018 roku. W latach 2020-2022 trenowała w formacjach Lady Kuna oraz Vera Ladies Project. W 2021 roku dołączyła do grupy Warsaw Zouk Company prowadzonej przez Renato Veronezi.

Zdobyła m.in. 2 i 4 miejsce w konkursach “Jack and Jill”. Aktualnie intensywnie uczy się lambady. Obecnie rozwija swój nowy projekt “Zouk Besties” oraz próbuje sił jako DJ na parkietach zoukowych i lambadowych.

Mateusz Jarosiński

Mateusz zaczął swoją przygodę z tańcem od bachaty i salsy, ale po odkryciu zouka brazylijskiego, całkowicie poświęcił się temu stylowi.

Od 2021 roku jest członkiem grupy choreograficznej Warsaw Zouk Company. W ostatnim roku intensywnie uczy się lambady - stylu, z którego wywodzi się zouk.


Wpadnij na nasze zajęcia

wt

18:40

-

19:40

p4

w parach

czw

18:40

-

19:40

p1 (od zera)

w parach

Pakiet powitalny

Każdy uczeń potrzebuje dobrą wyprawkę

Darmowy poradnik z krokiem podstawowym

Zacznij tańczyć tu i teraz

odbierz prezent

Playlista z najlepszą zoukową muzyką

Stworzona dla ciebie przez naszych instruktorów

odbierz prezent